מלך ללא ממלכה: התוכן

ברשת האינטרנט מסתובבת לה אגדה על אחד ושמו "תוכן". עפ"י האגדה, תוכן הוא חשוב נורא וכדאי לבעלי עסקים להשתמש בו בכל הזדמנות. "הוא ימקסם לכם את המכירות", היא אומרת. "הוא יעזור לכם ליצור מערכות יחסים עם הלקוחות", היא חוזרת. הוא יבנה לכם "מותגים גדולים ועצמתיים", היא צועקת. רק שאלה אחת נשארת פתוחה בסוף האגדה: אם התוכן הוא באמת המלך הבלתי מעורער של השיווק הדיגיטלי, אז איפה בדיוק הממלכה המפוארת שאמורה לעמוד מאחריו?

תוכן הוא כלל הרעיונות, הנושאים המחשבות העניינים והצורות, המצויים בטקסט או ביצירה כלשהי. בשיווק דיגיטלי משתמשים בתוכן בשביל ליצור הזדמנויות חדשות, עבור בית העסק ועבור הלקוחות שלך. בשביל ליצור את התוכן בצורה האפקטיבית ביותר, אתה צריכים לבחור בקפידה את סוג התוכן שתיצור, להבין איפה כדאי להציג את התוכן, ולהחליט באיזה שלב בחיי הלקוח שלך הוא צריך לפגוש את אותה פיסת תוכן שאתה בוחר להציג לו.

ברשת האינטרנט מסתובבת לה אגדה על אותו "תוכן". האגדה מספרת על תוכן שהוא חשוב נורא וכדאי לבעלי עסקים להשתמש בו בכל הזדמנות. "הוא ימקסם לכם את המכירות", היא אומרת. "הוא יעזור לכם ליצור מערכות יחסים עם הלקוחות", היא חוזרת. הוא יבנה לכם "מותגים גדולים ועצמתיים", היא צועקת. רק שאלה אחת נשארת פתוחה בסוף האגדה: אם התוכן הוא באמת המלך הבלתי מעורער של השיווק הדיגיטלי, אז איפה בדיוק הממלכה המפוארת שאמורה לעמוד מאחריו?

כשהתחלתי לתכנן, לחשוב ולבנות את כוכב התוכן ניסיתי להבין האם האגדה צודקת? האם תוכן הוא באמת המלך של השיווק הדיגיטלי? ואם זה נכון, אז איפה לעזאזל הממלכה? למה אף אחד עד היום לא הסביר לי למה הוא כל כך חשוב? מה הופך אותו לכל כך מיוחד? איזה סוגים של תוכן קיימים? איך אני יודע באיזה תוכן נכון להשתמש ומתי? איפה בכלל נכון לפרסם כל סוג של תוכן? ולמי זה בכלל משנה? 

לצערי כיום התוכן הוא לא מספיק מהותי בשיווק של בעלי עסקים קטנים, מותגים, ארגונים ואפילו תאגידים בינלאומיים. התוכן הוא המלך ועל זה אין שאלה, מה שפחות ברור לי זה איפה הממלכה? איפה אתם אנשים שמאמינים בו, שמשתמשים בו, ויודעים בדיוק איך ליצור אותו, איפה ליצור אותו ומתי בדיוק ליצור אותו. התוכן, עדיין לא מקבל את הכבוד הראוי לו ואת המקום על הכס הנכבד של השיווק הדיגיטלי. אני, אני רוצה לשנות את זה!

במינגלינג ובכוכב התוכן בפרט, המטרה שלי היא להוכיח שתוכן הוא המלך – ויש לו גם ממלכה שלמה מאחוריו. אני מזמין אתכם להצטרף למסע המטורף שלי אל עבר כוכב התוכן.

מוזמן לסמן לייק ולהשאר בעניינים בעמוד העסקי בפייסבוק מינגלינג.

הצטרפו לטיסה הבאה לכוכב התוכן
אהבתם? נשמח שתשתפו :)
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
קראו לכם עוד משהו נחמד
All articles loaded
No more articles to load